ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6878463
*
nr 687 8463
Spegel
Sol, diameter: 50
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 19:48:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 18:55:58
1
100 kr
18/3 21:19:00
2
300 kr
19/3 18:16:25
3
200 kr
19/3 18:17:04
3
300 kr
19/3 18:17:52
3
350 kr
21/3 13:46:46
4
500 kr
21/3 16:20:05
3
450 kr
21/3 16:20:44
3
550 kr
21/3 18:49:37
4
Vinnande bud
21/3 18:59:22
3
650 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 687 8463
Spegel
Sol, diameter: 50
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 18:55:58 | 1 | 100 kr |
18/3 21:19:00 | 2 | 300 kr |
19/3 18:16:25 | 3 | 200 kr |
19/3 18:17:04 | 3 | 300 kr |
19/3 18:17:52 | 3 | 350 kr |
21/3 13:46:46 | 4 | 500 kr |
21/3 16:20:05 | 3 | 450 kr |
21/3 16:20:44 | 3 | 550 kr |
21/3 18:49:37 | 4 | Vinnande bud |
21/3 18:59:22 | 3 | 650 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27